piątek , 6 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Weszli do mieszkania i zabrali laptopy

Odpowiedzą za rozbój.

Kryminalni z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 22:00. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch mężczyzn weszło do mieszkania poszkodowanego. Najpierw obezwładnili 28-latka, a następnie zabrali mu 2 laptopy i uciekli. Pokrzywdzony o wszystkim zawiadomił policjantów.

Mundurowi pracujący na miejscu zabezpieczyli ślady i ustalili rysopisy sprawców. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił ustalić przebieg zdarzenia i wytypować osoby mogące mieć z tym związek. Pokrzywdzony straty oszacował na trzy tysiące złotych.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzewanych osób. Już 2 dni później zatrzymali starszego z mężczyzn. To 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. W toku wykonywanych czynności policjanci znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego konopie indyjskie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju i uprawy konopi indyjskich. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu teraz kara do 18 lat więzienia.

Mundurowi ustalili, że drugi z napastników to 16-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Jego sprawą zajmie się sąd rodziny.

Fot. KPP Brzeg

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]