czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Więcej miejsc do siedzenia

lawka1 (Kopiowanie)

Po interwencji naszej redakcji w imieniu mieszkańców magistrat dołożył cztery nowe ławki na ulicy Sienkiewicza w Grodkowie.

W miesięczniku Teraz Grodków 24 (Nr 8/2014) poruszyliśmy temat brakujących ławek i koszy na śmieci przy głównych ciągach komunikacyjnych w naszym mieście.

O interwencję w tej sprawie poprosili nas mieszkańcy. Grodkowianie narzekali, że brakuje miejsc do odpoczynku. Głównie chodzi o osoby starsze, które wracając z Rynku z zakupami, w drodze do domu chcą na chwilę się zatrzymać i usiąść na ławce. Dotychczas takie miejsce można było znaleźć tylko na przystanku autobusowym przy sklepie spożywczym. Jeszcze do niedawna na 1, 5 kilometrowym odcinku ulicy Sienkiewicza można było znaleźć tylko 5 koszy na śmieci i zaledwie jedną ławkę.

– Tworzymy taki program, który zakłada montaż ławek i koszy na śmieci przy drogach. Przewidujemy, że z jego realizacją ruszymy najwcześniej pod koniec 2014 roku – zapowiadał wówczas Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Problem został rozwiązany dopiero w październiku tego roku. Na ulicy Sienkiewicza znajdziemy cztery dodatkowe ławki. Nowe drewniane siedziska pojawiły się m.in. obok Komunalnika i Zakładu Karnego. Magistrat zapowiada, że jeśli uda się wygospodarować jeszcze w tym budżecie dodatkowe środki, to kolejne 3-4 ławki pojawią się przy ulicy Wrocławskiej.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …