czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Wielki Brat patrzy na radnych

sesja6_kwiecien2015

Mieszkańcy zobaczą, jak pracują radni.

Wszystkie sesje gminnego samorządu rejestruje teraz kamera, a nagrania dostępne są na stronie internetowej gminy. Dzięki temu każdy w dowolnym czasie może sprawdzić aktywność i przygotowanie radnych.
Do tej pory prace 15 radnych można było zobaczyć tylko podczas sesji, które najczęściej kończą się przed godziną 15:00. – Wielu mieszkańców w tym czasie pracuje i nie każdy może obserwować obrady – mówi radny Paweł Byjos, który wielokrotnie domagał się rejestrowania i upubliczniania przebiegu sesji. W tym celu przyniósł nawet swój prywatny sprzęt do rejestracji dźwięku i obrazu.
Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz uznał, że nie ma żadnych przeciwwskazań do nagrywania sesji i polecił zająć się tym pracownikom Ośrodka Kultury i Rekreacji. Po raz pierwszy kamera w sali konferencyjnej grodkowskiego magistratu pojawiła się 29 kwietnia. Do rejestracji obrad wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt, który, na co dzień jest używany w pracowniach OKiR. – To porządny sprzęt wideo
wart kilkanaście tysięcy złotych, który służy nam do produkcji w jakości blu-ray – tłumaczy Stanisław Wieczorek, dyrektor placówki.
Burmistrz zdecydował, że nagrania spotkań rajców będą dostępne na stronie internetowej miasta
www.grodkow.pl

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …