czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Wigilia dla samotnych

Tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia grodkowski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Burmistrzem Grodkowa przygotował wigilię dla samotnych. Zaproszono na tę wigilię blisko 70 osób z całej gminy wieczorem 19 grudnia do restauracji Grodek.

W wieczerzy uczestniczył Burmistrz Pan Marek Antoniewicz, odpowiadająca za jej zorganizowanie Kierownik OPS-u Pani Elżbieta Bieniek z ramienia Rady Miasta Pani Jolanta Szuchta oraz  reprezentujący parafię ks. Jacek Piątek.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz przywitaniem wszystkich obecnych i złożeniem życzeń świąteczno-noworocznych, ksiądz Jacek odczytał fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu oraz odmówił z zebranymi modlitwy w ich intencji a także zaintonował pierwszą kolędę.

Następnie oddano głos dzieciom z zespołu SUFLEREK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kopicach, które zaprezentowały przygotowane pod opieką p. Z. Rzepkowskiej jasełka i wiązankę pastorałek.

Wszyscy zebrani podopieczni po wieczerzy otrzymali do domu paczki żywnościowe, które ułatwią zorganizowanie świątecznych dni w ich domach.

J. Rzepkowski

Check Also

XV edycja Dziedzictwa Kulinarnego Gminy Grodków za nami [Zdjęcia, film]

Na stołach królowały głównie dania mięsne. Sałatka z łososia i ryba po grecku w wykonaniu …