środa , 29 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Wkrótce ruszą prace na przejazdach kolejowo-drogowych. Będą utrudnienia w ruchu

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. W miejscu prowadzonych robót drogi całkowicie będą zamknięte, kierowcy będą musieli liczyć się z objazdami.  

Polskie Linie Kolejowe na szlaku prowadzącym z Nysy do Brzegu zmodernizuje pięć przejazdów kolejowo-drogowych kategorii D, które obecnie nie są wyposażone w systemy i urządzenia zabezpieczenia ruchu. Najdłużej prace potrwają na ulicy Warszawskiej w Grodkowie. W tym miejscu przejazd zostanie przekwalifikowany do kategorii B. Ruch drogowy będzie kierowany przy pomocy samoczynnych systemów przejazdowych, wyposażonych w sygnalizatory i rogatki zamykające ruch drogowy.

– Prace polegać będą m.in. na wymianie nawierzchni, instalacji urządzeń zabezpieczających oraz montażu nowego oświetlenia przejazdów. Prace te wymagają wprowadzenia całodobowych zamknięć dla ruchu pociągów. Efektem przeprowadzonych robót będzie podniesienie stanu bezpieczeństwa użytkowników przejazdów – informuje Bohdan Ząbek, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Przejazd przez drogę będzie możliwy dopiero po skończeniu robót drogowych, związanych z asfaltowaniem i ułożeniem płyt. Uzgodnione z właściwym zarządem dróg zamkniecie drogi trwa z reguły 2-3 dni dłużej niż wskazane zamknięcia torowe.

Prace te będą realizowane w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego o ogólnej wartości ponad 250 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych  POIiŚ;  w woj. opolskim program obejmuje modernizację 14 przejazdów za 23 mln zł.

Harmonogram zamknięć torowych:

Linia nr 288 Nysa – Brzeg

Km

Lokalizacja przejazdu

Termin zamknięcia torowego

9,467 Pakosławice  

16-20 września 2019

17,739 Chróścina Nyska, ulica Ogrodowa
26,623 Grodków, ulica Warszawska

19 sierpnia – 6 września 2019

27,849 Grodków, ulica Wrocławska  

2-6 września 2019

40,240 Olszanka

 

 

Check Also

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wystąpi Nikos Rusketos & Grecka Grupa ORFEUSZ

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie zaprasza na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, …