piątek , 19 Październik 2018
Z ostatniej chwili

Worek pełen medali

Opolscy sportowcy w Świebodzicach wywalczyli 50 medali.
W Świebodzicach rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska w konkurencjach Taekwon-do, w których wzięli udział zawodnicy trenujący w sekcjach Grodków, Nysa, Brzeg, Namysłów, Korfantów, Kędzierzyn-Koźle i Prudnik.

– Po raz kolejny pokazaliśmy kunszt, hart ducha i wolę walki zdobywając łącznie 50 medali, w tym 21 złotych, 16 srebrnych i 13 brązowych – wyjaśnia Marek Wyka, instruktor Taekwon-do. Osiągnięte w tej miejscowości wyniki przez naszych zawodników dobrze rokują przed główną imprezą w tym sezonie, czyli Mistrzostwami Polski Polskiej Federacji Taekwon-do, które odbędą się 28 kwietnia w Kaliszu.

Podczas tej imprezy na 18 matach rywalizować będzie blisko tysiąc zawodników i z nich zostanie wyłoniona kadra narodowa na lata 2018/2019.

Wyniki opolskich zawodników z poszczególnych sekcji:

Grodków:

– SZYLAR Jowita (S – 60kg) – 2 miejsce walka ciągła, stop, 2 miejsce układy formalne,

– KACZMARCZYK Marta (K – 50 kg) 1 miejsce walka punkt stop, 2 miejsce układy formalne,

NYSA:

– ANIOŁ Zuzanna (MM) – 3 miejsce walki bongmatsogi, 3 miejsce techniki specjalne,

– WOJTASZEK Lena (MM) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,

– JASENIUK Adam (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,

– KULPA Tymoteusz (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,

– WASZAK Krzysztof (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,

– ANIOŁ Michał (K – 45kg) – 1 miejsce wala pukt stop,

– MATUSZKIEWICZ Michał (K) – 3 miejsce układy formalne,

– SZWEDO Aleksander (K) – 2 miejsce układy formalne stopni mistrzowskich,

– BUDZIK Sebastian (S -70 kg) – 1 miejsce walka ciągła, 3 miejsce układy formalne,

NAMYSŁÓW:

– FRYCHEL Magdalena (MM) – 1 miejsce walki bongmatsogi,

– KOBIEL Kacper (M) – 2 miejsce walki bongmatsogi,

– RADUCHOWSKA Joanna (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 2 miejsce techniki specjalne,

– FRYCHEL Helena (M) – 2 miejsce walki bongmatsogi,

– RADUCHOWSKA Oliwia (JM -55kg) – 2 miejsce walka ciągłą, 2 miejsce układy formalne

– NOWAKOWSKI Piotr (K) – 2 miejsce układy formalne stopni mistrzowskich,

KORFANTÓW:

– MUCA Patryk (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,

– MUCA Kacper (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,

– KRASKA Rafał (M) – 2 miejsce walki bongmatsogi,

– PŁAZA Tymoteusz (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne

– TRAWKA Oliwia (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,

PRUDNIK:

– MIRGA Emilia (MM) – 2 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,

-NOWAK Piotr (MM) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,

– PRZYŚLAK Maciej (MM) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 2 miejsce techniki specjalne,

-BANDUCH Eliza (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 1 miejsce techniki specjalne,

– KALICUM Wiktoria (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi, 3 miejsce techniki specjalne,

– MATUSZAK Laura (M) – 1 miejsce walki bongmatsogi,

– SADŁO SZYMON (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,

– SAWICKI Filip (M) – 2 miejsce walki bongmatsogi,

– SERAFIN Amelia (M) – 3 miejsce walki bongmatsogi,

– MAZUR Mateusz (K) – 2 miejsce układy formalne,

– PRZEŚLAK Bartek (K) – 3 miejsce układy formalne,

– SADŁO Miłosz (K) – 2 miejsce układy formalne,

– CEDROWKI Jakub (S +90 kg) – 2 miejsce walka punkt stop

KĘDZIERZYN-KOŹLE:

-NOWICKI Piotr (K) – 3 miejsce układy formalne.

Check Also

Przegrali po walce

W II kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn, w grupie B, podopieczni Grzegorza Malinowskiego i …