środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Wpadł tuż po kradzieży

Kilka minut po zgłoszeniu zatrzymał go dzielnicowy.

Dyżurny z Grodkowa otrzymał informację o kradzieży.  Z ustaleń wynikało, że w jednym ze sklepów z elektronarzędziami miało dojść do kradzieży wkrętarki. Pracujący na miejscu policjanci natychmiast zebrali dowody, zabezpieczyli ślady i ustalili rysopis sprawcy.

Jednocześnie zebrane przez śledczych informacje zostały przekazane mundurowym patrolującym miasto. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzielnicowy będący w centrum miasta zauważył mężczyznę odpowiadającego ustalonemu rysopisowi. Policjant natychmiast ruszył za nim w pościg i już po krótkiej chwili poszukiwany mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali również wkrętarkę porzuconą w zaroślach kilka ulic od sklepu.

W trakcie wykonywanych czynności kryminalni ustalili również, że zatrzymany ma związek z innym przestępstwem. Okazało się, że dwa dni wcześniej włamał się do jednej z firm na terenie miasta. Wtedy jego łupem padły elektronarzędzia. Straty, jakie spowodował swoim zachowaniem to blisko 8 000 złotych.

Zatrzymany to 31-letni mieszkaniec Grodkowa. Do obu zarzutów się przyznał. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Teraz jego sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Brzeg

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …