czwartek , 25 Kwiecień 2019
Z ostatniej chwili

Wsiadł za kierownicę mając trzy promile

Wjechał w auto na autostradzie A4.

Trzy promile alkoholu w organizmie miał 53-letni kierowca mercedesa, który spowodował kolizję na autostradzie A4. Swoim mercedesem wjechał w ciężarowe Volvo. Obywatel Słowenii, które na stałe mieszka w Austrii nie potrafił wytłumaczyć policji, dlaczego w takim stanie wsiadł za kierownicę.

Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalili wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jak się okazało, kierujący mercedesem jadąc w kierunku Katowic lewym pasem jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok ciężarowego Volvo. W zdarzeniu na szczęście nikomu nic się nie stało.

53-latek został zatrzymany, a jego mercedes odholowany na policyjny parking. Mężczyzna po wytrzeźwieniu musi się liczyć z zarzutem kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie on również za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Check Also

Strażacy z OSP proszą o wsparcie na zakup sprzętu

Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnowie Grodkowskim zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Wkrótce odbędzie …