czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Wspomagamy Miśki VII – PSYjdź na grilla

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku na terenie parku rekreacyjnego przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie odbędzie się 7 edycja rodzinnego pikniku charytatywnego pn.: „Wspomagamy Miśki VII – wsparcie dla Grodkowskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt Misiek”, którą swoim Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Opolskiego – Pan Andrzej Buła.

Organizatorem wydarzenia jest Komitet Społeczny „Nasze Zwierzaki”, w skład, którego wchodzi czworo mieszkańców Grodkowa (Jolanta Seremet, Natalia Walczak, Paweł Birecki, Tomasz Zeman). Podczas pikniku przeprowadzona będzie zbiórka publiczna pieniędzy oraz karmy i innego suchego pożywienia dla bezdomnych psów i kotów, podopiecznych wspomnianego powyżej Stowarzyszenia „Misiek”.

Tegoroczna edycja pikniku nosić będzie nazwę „Wspomagamy Miśki VII – PSYjdź na grilla”, a największą jego atrakcją będą grodkowscy kucharze, którzy swoje kariery robią poza granicami kraju, w tym m.in. Arkadiusz Chwałek, który ukończył The Henley College i od 11 lat pracuje w angielskiej restauracji The Odney Club; Maciej Żywiec, który pracował na Teneryfie w restauracji hotelu Sol Melia 3***, w restauracji Shespi czy Riu Pałace; Adrian Kompa, który jest absolwentem szkockiej uczelni Professional Cookery Edinburgh College, zdobył nagrodę uznania na szkockich Mistrzostwach Kulinarnych i tytuł najbardziej rozpoznawalny na Professional Cookery od Future Education; Tomasz Zawada, który pracował w Londynie w restauracji Rivington, a obecnie pracuje, jako szef kuchni w Pitcher and Piano Newcastle, gdzie w 2016 został Szefem Kuchni Roku wszystkich lokali Pitcher and Piano.

Każdy uczestnik pikniku zobaczy, jak nasi najlepsi kucharze przygotowują potrawy grillowe a następnie będzie mógł je skosztować i cieszyć się ich niesamowitym smakiem. Tradycyjnie już nie zabraknie wspaniałych gości związanych zawodowo i prywatnie z „czworonogami”. Swoją obecność zapowiedzieli już m.in.: Pan Leszek Kois i Joanna Kois – właściciele Chaty Leona oraz uznani behawioryści, kilkunastoosobowa grupa ratowników z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej wraz z psami – ratownikami oraz sprzętem, którego używają, na co dzień w pracy, właściciele psów adoptowanych ze stowarzyszenia „Misiek”. Liczymy, że Grodkowianie również przyprowadzą swoje psiaki, co sprawi, że piknik będzie miał charakter wielkiego, rodzinnego spotkania wszystkich miłośników czworonogów. Zasada rodzinnego pikniku charytatywnego jest od samego początku prosta i niezmienna – każdy, kto przyniesie i przekaże nam karmę lub wesprze naszą zbiórkę będzie mógł skorzystać z wszystkich przygotowanych atrakcji zupełnie za darmo.

Podczas wszystkich dotychczasowych edycji pikniku zebraliśmy już ponad 7, 5 tony karmy i suchego pożywienia oraz ponad 20 tys. zł w gotówce. Wszystko, co udało się zebrać przekazane zostało na rzecz Grodkowskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „Misiek”. To ogromny sukces wielu osób zaangażowanych w organizację oraz wszystkich ludzi dobrego serca, którzy wspierają nasze działania.

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w naszym wydarzeniu.

Komitet Społeczny NASZE ZWIERZAKI

Check Also

Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny

Dzięki akcji skorzystasz z setek atrakcji turystycznych w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%. …