środa , 29 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Wybiorą najlepsze przestrzenie

iluminacja_rynku_041

Czy Grodków spróbuje swoich sił w konkursie?

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego już po raz dziewiąty ogłosił konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną. Dotychczas Grodków dwukrotnie próbował swych sił w tym plebiscycie.

W 2012 roku, podczas piątej edycji konkursu, o miano najlepszej przestrzeni publicznej rywalizował grodkowski rynek. W głosowaniu internautów uzyskał on wówczas 50 głosów, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca.

Po raz kolejny próbowano w ubiegłym roku – wówczas o miano najlepszej przestrzeni walczył plac manewrowy dla rowerów. Wówczas komisja konkursowa wybrała aż 13 najciekawszych przedsięwzięć. Przyznano także nagrodę marszałka i cztery wyróżnienia. Niestety, propozycja z naszego miasta nie zdobyła żadnej z tych nagród.

Czy w tym roku Grodków ponownie wystartuje w konkursie? Znalezienie odpowiedniej „kandydatury” będzie bardzo trudne, bowiem – zgodnie z regulaminem – zgłaszać można wyłącznie projekty, których realizacja zakończyła się w ubiegłym roku. A wtedy żadnych spektakularnych inwestycji w Grodkowie nie było.

Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …