poniedziałek , 17 Grudzień 2018
Z ostatniej chwili

Na co wydać trzy miliony złotych? O tym zdecydują mieszkańcy

Oświetlenie przy drogach wojewódzkich, zakup defibrylatorów AED czy może ochrona środowiska – o tym dyskutowali dziś mieszkańcy powiatu brzeskiego z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Blisko dwugodzinne spotkanie informacyjne odbyło się dziś w sali myśliwskiej Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, podczas, którego udzielano odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z realizacją różnych projektów w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na tym spotkaniu nie zabrakło mieszkańców gminy Grodków, którzy konsultowali swoje pomysły do wdrożenia m.in. w zakresie sportu, edukacji i poprawy bezpieczeństwa.

– Zamierzam zgłosić swój wniosek, który dotyczy zakupu 10 defibrylatorów AED dla wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na terenie gminy Grodków – mówi Tomasz Zeman, mieszkaniec Grodkowa. – W ten sposób zwiększamy szansę na uratowanie niejednokrotnie ludzkiego życia w czasie, gdy nie ma w pobliżu dostępnej karetki pogotowia ratunkowego. Chcemy także zakupić takie urządzenia, które mogłyby się znajdować w miejscach publicznych ogólnodostępnych dla naszych mieszkańców. Również rozważamy rozszerzenie tego projektu o inne miejscowości z sąsiednich gmin.

Każdy z mieszkańców Opolszczyzny może zgłosić swój pomysł. Zgłoszenia są przyjmowane w terminie od 12 lutego do 4 marca 2018r. Następnie odbędzie się głosowanie, które zaplanowano na miesiąc kwiecień. Na realizację zadania powiatowego można uzyskać do 100 tys. zł dotacji, a na zadanie subregionalne można otrzymać do 150 tys. zł dofinansowania. Szczegółowy regulamin znajdziecie na stronie internetowej – www.budzet.opolskie.pl

Check Also

Świąteczne Biesiadowanie

Rada Rodziców, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie PSP Nr 1 w Grodkowie zapraszają do uczestnictwa …