poniedziałek , 18 Listopad 2019
Z ostatniej chwili

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. Natomiast jednego z czterech kandydatów do Senatu wybrali mieszkańcy pięciu powiatów.

5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN. To wyniki wyborów do sejmu w naszym województwie. Powiaty – brzeski, namysłowski, nyski, kluczborski i prudnicki w Senacie ponownie reprezentować będzie przedstawiciel PiS.

Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP

Okręg nr 21 – Opolskie

Komitet

Liczba głosów

Procent głosów

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

152 999

37,64%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

 

108 570

26,71%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

41 901

10,31%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

 

47 699

11,74%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

 

23 176

5,70%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

 

32 094

7,90%

Razem:

406 439

100%

 

Nowi posłowie z Opolszczyzny 2019 – IX kadencja

Lp.

Nazwiska i imiona

Komitet

Liczba głosów

1.

ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej

KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

40 022

2.

POROWSKA Violetta Teresa

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

38 583

3.

KUKIZ Paweł Piotr

 

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

23 468

4.

CZOCHARA Katarzyna Beata

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

23 120

5.

KOWALSKI Janusz Marcin

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

20 973

6.

ZAWISZA Marcelina Monika

SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

19 206

7.

KOSTUŚ Tomasz Tadeusz

KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

17 026

8.

BORTNICZUK Kamil

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

16 953

9.

OCIEPA Marcin Michał

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

16 066

10.

GALLA Ryszard Jerzy

MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

13 957

11.

MILLER Rajmund Tadeusz

KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

8 820

12.

WILCZYŃSKI Ryszard Jan

KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

6 436

 

 

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

POROWSKA Violetta Teresa

 

38 583

2.

CZOCHARA Katarzyna Beata

 

23 120

3.

KOWALSKI Janusz Marcin

 

20 973

4.

BORTNICZUK Kamil

 

16 953

5.

DUDA Antoni Eugeniusz

 

5 512

6.

KŁOSOWSKI Sławomir

 

5 850

7.

NASZKIEWICZ Jerzy Kazimierz

 

3 647

8.

CHRZANOWSKI Andrzej

 

1 875

9.

BARAŃSKA Teresa

 

1 659

10.

BUŁA Damian Jakub

3 509

11.

KOMARZYŃSKI Wojciech Stanisław

 

4 052

12.

KITAJGRODZKI Zbigniew

 

2 024

13.

MARKOWSKI Marko Piotr

 

625

14.

OGNISTY Tomasz Szczepan

 

2 143

15.

KOLBEK Dariusz Stanisław

 

801

16.

BRATOSIEWICZ Zbigniew Józef

 

1 197

17.

CHABRASZEWSKA Anna

 

556

18.

MAJERSKA Izabela Barbara

 

409

19.

STASIOROWSKA Anna Katarzyna

 

231

20.

DEPTUŁA Adam

 

628

21.

KOLEMBA-GASCHKA Martyna Maria

 

323

22.

GRZEBIŃSKA Anna

 

609

23.

ŻUKOWSKA-JACYKOWSKA Maria Magdalena

 

1 654

24.

OCIEPA Marcin Michał

 

16 066

Razem:

152 999

 

 

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej

 

40 022

2.

KOSTUŚ Tomasz Tadeusz

 

17 026

3.

BIEŃ Elżbieta Maria

 

5 661

4.

WILCZYŃSKI Ryszard Jan

 

6 436

5.

JUREK Monika Małgorzata

 

4 500

6.

MILLER Rajmund Tadeusz

 

8 820

7.

WĘGRZYN Robert

 

5 997

8.

ZIÓŁKO Zbigniew Józef

 

2 900

9.

NOWAK Artur

 

2 006

10.

GOC Tadeusz Franciszek

 

2 384

11.

TRZEPIZUR Janusz Roman

 

1 885

12.

NIEDŹWIEDŹ Joanna Krystyna

 

765

13.

OŻÓG Monika

 

963

14.

BESZ-JANICKA Małgorzata Ewa

 

755

15.

SULIKOWSKI Adrian Marcin

 

277

16.

KUBALAŃCA Leokadia Albina

 

186

17.

MAŁEK Henryk Paweł

 

293

18.

GRABOWSKA-ŚWIĘS Grażyna

 

297

19.

RUDY Dragomir Antoni

 

847

20.

MUC-KLIMEK Ewa Helena

 

373

21.

RACZYŃSKI Adam Piotr

 

644

22.

KAMPA Rafał Krzysztof

 

1 470

23.

GAJEWSKI Dariusz Piotr

 

1 619

24.

KAMIŃSKA Barbara Ewa

 

2 444

Razem:

108 570

 

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

 

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

ZAWISZA Marcelina Monika

 

19 206

2.

WOŹNIAK Piotr Jan

 

15 257

3.

PILC Jarosław Stanisław

 

1 819

4.

JURCZYK-MIŻEJEWSKA Anna Maria

 

1 063

5.

OLIŃSKA-BIEG Małgorzata Jolanta

 

1 002

6.

KACZOR Maciej

 

993

7.

DROST Andrzej Oswald

 

327

8.

JUSZCZYK Grażyna

 

898

9.

NOWAK Stanisław

 

696

10.

BARYŁOWICZ Anna Danuta

 

315

11.

ŚWITLIK Adam Lesław

 

428

12.

GAŁĄZKA Iwona

 

869

13.

MUCHA Paweł Józef

 

642

14.

GĄSOWSKA-KRAMARZ Agata

 

253

15.

ZĘBALA Andrzej Marian

 

874

16.

PAPROTA Katarzyna Ewa

 

305

17.

BEDNAREK Grzegorz Paweł

 

604

18.

KYCIA Anna Magdalena

 

259

19.

SORGOWICKI Michał Karol

 

183

20.

MIENTUS Alina Małgorzata

 

385

21.

OSIADŁY Piotr Wojciech

 

266

22.

PODMOSTKA Natalia Maria

 

513

23.

PRZYSTAJKO Jerzy

 

542

 

Razem:

47 699

 

 

 

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

 

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

WILK Jacek

 

14 526

2.

FOMICZ Łukasz Rafał

 

1 249

3.

SZKARUPSKI Daniel

 

559

4.

BARTNIK Longin

 

620

5.

BEDRUNKA Jakub Hubert

 

743

6.

SIENKIEWICZ Ewa Małgorzata

 

781

7.

PUK Bartosz Adam

 

502

8.

JASTRZĘBSKA Anna Maria

 

537

9.

SEKIETA Kamila Urszula

 

238

10.

DZIONY Anna

391

11.

PRZEŁOŻNA Teresa

 

180

12.

WOJNAR Genowefa

 

139

13.

PĘKALSKI Marcin

 

667

14.

GÓRNY Jarosław

 

277

15.

KWIECIŃSKA Jolanta Halina

 

210

16.

ZARĘBA Zbigniew

 

424

17.

JARECKI Tomasz

 

393

18.

DZIĘGIELEWSKI Zbigniew Henryk

 

138

19.

ROMANOWICZ Bartosz Dawid

 

602

 

Razem:

23 176

 

 

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

KUKIZ Paweł Piotr

 

23 468

2.

RAKOCZY Stanisław

 

3 837

3.

GRABOWSKI Paweł

 

2 396

4.

KONOPKA Antoni Jacek

 

1 561

5.

POŚPIECH Piotr

 

1 883

6.

OSZAŃCA Marcin Krzysztof

 

450

7.

ZAGOLA Agnieszka Izabela

 

694

8.

JAGIEŁŁO Wojciech Jan

 

726

9.

GŁOWACKI Kazimierz

 

220

10.

WICIAK Tomasz Paweł

 

1 464

11.

ZAJĄC Barbara

 

977

12.

KRZESIŃSKI Jan

 

306

13.

MALIK-MENDELSKA Katarzyna Agnieszka

 

161

14.

MARKIEWICZ Jolanta

 

253

15.

KAŁWAK Leszek

 

318

16.

KUPNY Danuta Teresa

 

153

17.

ZAWIŚLAK Alicja

 

245

18.

GAJDA Ryszard Jan

 

316

19.

LEWIŃSKA Bożena Zofia

 

240

20.

KROK Miłosz Stanisław

 

731

21.

WIECZOREK-GRINER Agnieszka Danuta

 

207

22.

ŚMIGIELSKA Maria Ewa

 

244

23.

HANKUS Mirosław

 

352

24.

SAWICKI Grzegorz Adam

 

699

Razem:

41 901

 

 

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

Lp.

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

1.

GALLA Ryszard Jerzy

 

13 957

2.

DONATH-KASIURA Zuzanna Teresa

 

3 183

3.

SWACZYNA Józef Jerzy

 

3 135

4.

GAIDA Bernard Józef

 

1 149

5.

GOLA Edyta Maria

 

 1 232

6.

STEUER Zygfryd Franciszek

 

572

7.

RASCH Norbert Józef

 

1 679

8.

HASSA Joanna Teresa

 

283

9.

CIEPLIK Kryspin Tomasz

 

539

10.

LASAR Mirosław Piotr

 

557

11.

KASPRZYK Anna Maria

 

345

12.

SACHANBIŃSKI Aleksander

 

540

13.

LEWKOWICZ Bogna Melania

 

255

14.

ŚWIERC Joachim Alfred

 

384

15.

KOSCHNY Maria Emilia

 

279

16.

MAGOSZ Rafał Artur

 

256

17.

RYCHLIK Krystyna Sylwia

 

295

18.

GERSTENBERG Sebastian Andrzej

 

612

19.

WIDERA Julita Maria

 

376

20.

GROEGER Bernard Adam

 

544

21.

HOBER Norbert Hubert

 

538

22.

SZŁAPA Stefan Jan

 

699

23.

LABISZ Brygida Barbara

 

308

24.

PANKALA Jan

 

377

Razem:

32 094

 

Wyniki wyborów 2019 do Senatu RP

Okręg nr 51 – powiaty: namysłowski, brzeski, kluczborski, nyski i prudnicki.

Komitet

Nazwiska i imiona

 

Liczba głosów

Procent głosów

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

CZERWIŃSKI Jerzy

 

73 426

45,54%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

 

WOŹNIAK Jan Franciszek

 

56 495

35,04%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYWRÓCIĆ PRAWO

 

SANOCKI Janusz Antoni

 

18 027

11,18%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ADAMA MAZGUŁY

 

MAZGUŁA Adam Józef

 

13 297

8,25%

 

Razem:

161 245

100%

 

 

Check Also

Startuje jubileuszowa edycja Muzycznej Jesieni w Grodkowie

W tym roku świętujemy 50-lecie festiwalu Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, który rozpocznie się …