środa , 19 Wrzesień 2018
Z ostatniej chwili

Wzmocniony Olimp Grodków przegrał z Ostrovią 21-24

o40

Z niepokonanym zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego grodkowianie, wzmocnieni Baranem oraz Zembrzyckim, powalczyli do ostatniej minuty i to optymistyczna wiadomość.

Goście szybko trafili trzy razy z rzędu, ale Olimp zwarł szyki i Baran doprowadził do stanu 3-3. Z karnego trafił jeszcze Paweł Prokop, a na pierwsze i ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu grodkowianie wyszli w 10. min. Swoją akcji skończył skrzydłowy Dawid Mierzwiński i było 5-4.

Po 20. min gry lepsi byli już szczypiorniści z Ostrowa Wielkopolskiego i cały czas ich przewaga utrzymywała się w okolicy trzech – czterech goli. Grali szybko i pomysłowo, choć zdobywali bramki głównie z kontr i rzutów karnych, ale także mieli problemy z wykorzystaniem dogodnych pozycji rzutowych. Na przeszkodzie stał, bowiem świetnie dysponowany Mateusz Zembrzycki. W ciągu kolejnych minut goście zdobyli pięć bramek, a cztery stracili. Na przerwę schodzili z dwoma zaliczki.

Druga połowa nie rozpoczęła się od gry przyjezdnych bez Dawida Wesołka i Adriana Wojkowskiego, ale Olimp miał problem z wykorzystaniem gry w przewadze. Szansy nie wykorzystał Maciej Maciejewski, a niezawodny Mariusz Kuśmierczyk podwyższył na 14-11. Potem dwa razy błysnął w bramce wypożyczany z Gwardii Opole „Keczup” i przewaga Ostrovii była na tyle mała, że gospodarze mogli w każdej chwili odmienić losy meczu.

Duet Łukasz Gradowski – Baran niwelował, ale w końcówce tak jak i pozostałym graczom na parkiecie, zabrakło im chłodnej głowy. Zawodnicy obu ekip grali bardzo nieskutecznie, a grodkowianie nawet w podwójnej przewadze nie byli w stanie dogonić rywala.

UKS Olimp Grodków vs KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 21:24 (11:13)

Olimp: Maksymilian Madaliński, Bogumił Baran – 5, Maciej Maciejewski – 2, Jarosław Dziurgot, Maciej Stańko, Paweł Chmiel – 1, Dawid Mierzwiński – 3, Łukasz Gradowski – 7, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec, Mateusz Zembrzycki, Rafał Świerczyński, Kacper Turyniewicz – 2, Paweł Prokop – 1, Paweł Łągiewka. Trener – Michał Piech.
Kary: 4 minuty
Karne: 7/5

Ostrovia: Piotr Matuszczak, Tomasz Klara – 2, Dawid Stempniak – 1, Dawid Wesołek – 4, Mateusz Wojciechowski, Patryk Staniek – 2, Maciej Nowakowski – 1, Jakub Tomczak – 7, Adam Olszyna, Tomasz Piskorski, Mariusz Kuśmierczyk – 7, Ksawery Gajek, Damian Krzywda, Adrian Wojkowski, Artur Brychcy. Trener – Krzysztof Przybylski.

Kary: 14 minut, czerwona kartka w 56’ minucie – Adrian Wojkowski
Karne: 7/4

Sędziowie: Mirosław Pazur – Ruda Śląska, Grzegorz Schiwon – Zabrze.

Widzów: 150

Pozostałe wyniki 5. serii spotkań:

MKS Kalisz – KSSPR Końskie 28:37 (12:21)

MTS Chrzanów – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 36:26 (19:14)

VIVE Tauron II Kielce – ASPR Zawadzkie 31:25 (15:11)

SPR PWSZ Tarnów – Siódemka Miedź Legnica 38:32 (16:12)

AZS AWF Biała Podlaska – LKPR Moto-Jelcz Oława 21:23 (13:9)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – SRS Czuwaj Przemyśl 24:31 (10:17)

Check Also

Kolejny, już 36. PKO Wrocław Maraton za nami

We Wrocławiu odbyła się 36. edycja biegu o dystansie 42,195 kilometrów. Na mecie zawodów pojawiło …