czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

XVI Jarmark Wielkanocny [Zdjęcia]

W niedzielę palmową 25 marca odbył się Jarmark Wielkanocny. To już 16. edycja tej świątecznej imprezy. Na ponad 20 stoiskach można było spróbować nie tylko polskich potraw, ale także znaleźć piękne prace artystyczne. Również gościliśmy artystów z Ukrainy.

Podczas tegorocznego kiermaszu pogoda dopisała. Sporo osób na grodkowskim Rynku pojawiało się tuż po zakończeniu nabożeństw kościelnych. Tradycyjnie, jak co roku uwagę zwiedzających przykuwały kilkumetrowe palmy ustawione tuż przed Ratuszem. Do ich stworzenia sołectwa gminy Grodków przygotowywały się tygodniami. Mieszkańcy wykazywali się kreatywnością. Barwne palmy powstały z różnorodnych roślin oraz ręcznie robionych ozdób z bibuły.

Tłumy odwiedzały również rozstawione na placu stoiska, na, których królowały pokaźne symbole wielkanocne. Wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę. Oprócz ciast, nalewek i wędlin na stołach prezentowane były koszyki, wianki, ozdoby drewniane oraz ręcznie malowane pisanki i szyte zabawki. Kupującym czas umilała muzyka lokalnych twórców ludowych a na zakończenie imprezy rozdano nagrody i podziękowania za udział w jarmarku. Furorę wśród zwiedzających robiła także maskotka ze Starowic Dolnych, która pozowała do zdjęć z dziećmi.

Wyniki konkursów:

  • Najciekawsze stoisko wielkanocne

I miejsce – sołectwo Lipowa

II miejsce – sołectwo Przylesie Dolne

III miejsce – Sołectwo Bąków

  • Najpiękniejsza palma wielkanocna

I miejsce – sołectwo Tarnów Grodkowski

II miejsce – sołectwo Lipowa

III miejsce – sołectwo Jeszkotle

Check Also

Kwartety smyczkowe Józefa Elsnera [film]

Za nami kolejny koncert z cyklu – „Jesień z Elsnerem i Weissem”, który odbył się …