czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

XVII Jarmark Wielkanocny w Grodkowie [Zdjęcia]

W niedzielę palmową 14 kwietnia odbył się Jarmark Wielkanocny. To już 17. edycja tej świątecznej imprezy. Na ponad 20 stoiskach można było spróbować nie tylko polskich potraw, ale także znaleźć piękne prace artystyczne.

Podczas tegorocznego kiermaszu pogoda dopisała. Sporo osób na grodkowskim Rynku pojawiało się tuż po zakończeniu nabożeństw kościelnych. Tradycyjnie, jak co roku uwagę zwiedzających przykuwały kilkumetrowe palmy ustawione tuż przed Ratuszem. Do ich stworzenia sołectwa gminy Grodków przygotowywały się tygodniami. Mieszkańcy wykazywali się kreatywnością. Barwne palmy powstały z różnorodnych roślin oraz ręcznie robionych ozdób z bibuły.

Tłumy odwiedzały również rozstawione na placu stoiska, na, których królowały pokaźne symbole wielkanocne. Wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę. Oprócz ciast, nalewek i wędlin na stołach prezentowane były koszyki, wianki, ozdoby drewniane oraz ręcznie malowane pisanki i szyte zabawki. Kupującym czas umilała muzyka lokalnych twórców ludowych a na zakończenie imprezy rozdano nagrody i podziękowania za udział w jarmarku. Furorę wśród zwiedzających robiła także maskotka ze Starowic Dolnych, która pozowała do zdjęć z dziećmi.

Wyniki konkursów:

  • Najciekawsze stoisko wielkanocne

I miejsce – sołectwo Lubcz

II miejsce – sołectwo Lipowa

III miejsce – Sołectwo Przylesie Dolne

  • Najpiękniejsza palma wielkanocna

I miejsce – sołectwo Jędrzejów

II miejsce – sołectwo Lubcz

III miejsce – sołectwo Nowa Wieś Mała

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …