poniedziałek , 9 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Za dużo wypił i pojechał motorowerem

Do 2 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom powiatu brzeskiego.

Do tych zdarzeń doszło kilka dni temu. Pierwszy z nietrzeźwych w ręce brzeskiej policji wpadł w miniony piątek 15 czerwca. Na drodze krajowej nr 94 funkcjonariusze zwrócili uwagę na motorowerzystę.

– Mężczyzna na widok radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry i postanowił zawrócić z drogi. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Badanie pokazało, że 62-latek na motorower wsiadł mając blisko promil alkoholu w organizmie. Tłumaczył funkcjonariuszom, że poprzedniego dnia za dużo wypił – informuje sierż. szt. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP Brzeg.

Drugiego z nietrzeźwych, funkcjonariusze zatrzymali dzięki czujności pracownika jednej z firm na terenie powiatu brzeskiego. 38-latek przyjechał ciężarowym mercedesem, a po przybyciu na miejsce policjantów, okazało się, że przypuszczenia pracownika są trafne. Mężczyzna w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Stracił już swoje uprawnienia, a jego sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przypominamy, że kierując motorowerem pod wpływem alkoholu popełniamy tak samo przestępstwo, jak wsiadając za kierownicę samochodu.

Policjanci przypominają, iż zawsze można podejść do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, gdzie sami możemy bezpłatnie sprawdzić stan swojej trzeźwości. Tutaj znajduje się alkomat, który pokaże czy możesz już ruszać w drogę.

 

Check Also

Policjanci z Grodkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla nich samych, ale również dla innych użytkowników …