czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Za nami III Grodkowski Turniej Siatkówki Plażowej

Grodkowska Akademia Sportu po raz kolejny zorganizowała turniej siatkówki plażowej. Zawody rozgrywano w systemie Mistrzostw Świata a drużyny reprezentowały państwo, które wylosowały. W turnieju udział wzięło osiem zespołów 3-osobowych, podzielonych na dwie grupy. Po zaciętej rywalizacji w grupach, ostateczne rozstrzygnięcia zapadały w systemie playoff.

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Grodkowa i nie tylko. Gościliśmy przedstawicieli okolicznych miejscowości: Młodoszowice, Lipowa, Wójtowice oraz z Wrocławia. Zawodnicy rywalizowali jak równy z równym, ale można było zauważyć, że dla niektórych są to pierwsze kroki, a niektórzy to doświadczeni gracze. Nie brakowało wspaniałych ataków, bloków i widowiskowych parad w obronie. Cieszy również publiczność, która z turnieju na turniej coraz liczniej przybywa na boisko.

Ostatecznie turniej wygrała ekipa USA przed drużyną Francji. Rywalizacja od początku do końca przebiegała Fair Play, wszyscy doskonale się bawili, bo przede wszystkim temu służył ten turniej.

Turniej odbył się dzięki wsparciu Gminy Grodków.

Paweł Studziński

 

Check Also

Piłkarskie wyniki – 19/20.10.2019 (Zdjęcia)

Zobacz, jak grały grodkowskie drużyny w dniach 19-20 października 2019.