Z ostatniej chwili

Zacięte derby bez punktów dla Olimpu

SONY DSC

W derbach Opolszczyzny punkty walczyła ASPR Zawadzkie.

Mecz pierwszoligowych opolskich szczypiornistów był niezwykle zacięty. Wymiana ciosów trwała aż do 55 minuty. W pierwszej połowie Olimp Grodków narzucił mocne tempo gry za sprawą Pawła Chmiela i Macieja Maciejewskiego, którzy wykorzystywali liczne błędy rywali, a Paweł Prokop był niezawodny w rzutach karnych. Grodkowianie prowadzili tylko przez pierwszą połowę. W drugiej części spotkania straty odrobili miejscowi i nie oddali już prowadzenia mając minimalną przewagę nad gośćmi z Grodkowa. Olimp tracił do ASPR tylko 2-3 bramki. W końcówce meczu nastąpił przestój w zespole Michała Piecha. Przez ostatnie pięć minut gry miejscowi dorzucili cztery bramki, a tylko jedną z nich zdobyli przyjezdni. Dzięki wypracowanej przewadze pięciu „oczek” nad rywalem, ostatecznie to Zawadzkie wywalczyło cenne dwa punkty. Olimp zamyka tabelę z zerowym dorobkiem na koncie. Następnym przeciwnikiem UKS-u będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Mecz odbędzie się w Grodkowie, w sobotę 8 października o godz. 18.00.

ASPR Zawadzkie vs UKS Olimp Grodków 36:31 (18:18)

ASPR: Mateusz Kaczka, Denis Hertel – 1, Kewin Kubillas – 2, Paweł Zagórowicz – 5, Patryk Szlensog – 4, Adam Wacławczyk – 4, Sławomir Donosewicz, Bartosz Witkowski, Patryk Całujek – 3, Łukasz Całujek, Patryk Swat – 4, Marceli Migała – 10, Adam Kalinowski, Piotr Puszkar, Lesław Kąpa – 3. Trener – Stanisław Pakuła.

Kary: 6 minut
Karne: 3/3

Olimp: Maksymilian Madaliński, Maciej Maciejewski – 8, Jarosław Dziurgot, Maciej Stańko, Paweł Chmiel – 8, Dawid Mierzwiński – 2, Łukasz Ogorzelec – 4, Paweł Prokop – 6, Mateusz Zembrzycki, Rafał Świerczyński – 2, Kacper Turyniewicz – 1, Paweł Łągiewka, Krzysztof Bujak, Cezary Starczewski, Maciej Buczyński, Miłosz Stępień. Trener – Michał Piech.
Kary: 14 minut, czerwona kartka – Jarosław Dziurgot
Karne: 5/4

Sędziowie: Jędrycha A. – Dąbrowa Górnicza, Pytlik M. – Siemianowice Śląskie.

Delegat ZPRP: Szynklarz J. – Ozimek
Widzów: 299

Pozostałe wyniki 4. serii spotkań:

SRS Czuwaj Przemyśl – SPR PWSZ Tarnów 36:31 (17:17)

Siódemka Miedź Legnica – MTS Chrzanów 31:24 (15:10)

KSSPR Końskie – AZS AWF Biała Podlaska 29:21 (14:9)

LKPR Moto-Jelcz Oława – Vive Tauron II Kielce 28:23 (14:12)

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:29 (16:15)

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – MKS Kalisz 29:26 (15:13)