czwartek , 18 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Zadbają o bezpieczne wakacje

SONY DSC

Grodkowska Straż Miejska już po raz kolejny czuwa nam bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, strażnicy kontrolują miejsca, z których korzystają młodzi ludzie.

– Patrolujemy wszystkie te miejsca, gdzie gromadzi się młodzież pod kątem bezpieczeństwa: place zabaw, skate parki, osiedla mieszkalne i tego typu jeszcze inne miejsca – wyjaśnia Paweł Borkowski, komendant Straży Miejskiej w Grodkowie.

Strażnicy odwiedzają także kąpielisko Leśna Przystań w podgrodkowskim Głębocku, które po zamknięciu basenu jest jedynym legalnym miejscem do kąpieli w gminie.

Ale to nie wszystko:

– Bierzemy pod uwagę tak zwaną demoralizację nieletnich: patrolujemy sklepy pod kątem spożywania alkoholu przez nieletnich, a także sprzedaż tego alkoholu dla nieletnich. Oczywiście zwracamy tez uwagę na to, że tam, gdzie mamy zwierzęta; psy, które przemieszczają się luzem bez opieki w miejscach gromadzenia się młodzieży; też to może stanowić pewne zagrożenie – dodaje komendant.

Póki co, sprzedaż alkoholu nieletnim na terenie gminy to raczej sporadyczne przypadki.  To jednak nie sprawia, że problem spożywania go wśród młodzieży nie istnieje – młodzi ludzie coraz częściej korzystają z usług tzw. „słupów” – najczęściej drobnych pijaczków, którzy za odpowiednią „prowizję” chętnie kupują im alkohol czy papierosy.

Check Also

Fani dojadą pociągiem na Pol’and’Rock Festival

Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Zarząd województwa opolskiego …