czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Zadbają o bezpieczne wakacje

SONY DSC

Grodkowska Straż Miejska już po raz kolejny czuwa nam bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, strażnicy kontrolują miejsca, z których korzystają młodzi ludzie.

– Patrolujemy wszystkie te miejsca, gdzie gromadzi się młodzież pod kątem bezpieczeństwa: place zabaw, skate parki, osiedla mieszkalne i tego typu jeszcze inne miejsca – wyjaśnia Paweł Borkowski, komendant Straży Miejskiej w Grodkowie.

Strażnicy odwiedzają także kąpielisko Leśna Przystań w podgrodkowskim Głębocku, które po zamknięciu basenu jest jedynym legalnym miejscem do kąpieli w gminie.

Ale to nie wszystko:

– Bierzemy pod uwagę tak zwaną demoralizację nieletnich: patrolujemy sklepy pod kątem spożywania alkoholu przez nieletnich, a także sprzedaż tego alkoholu dla nieletnich. Oczywiście zwracamy tez uwagę na to, że tam, gdzie mamy zwierzęta; psy, które przemieszczają się luzem bez opieki w miejscach gromadzenia się młodzieży; też to może stanowić pewne zagrożenie – dodaje komendant.

Póki co, sprzedaż alkoholu nieletnim na terenie gminy to raczej sporadyczne przypadki.  To jednak nie sprawia, że problem spożywania go wśród młodzieży nie istnieje – młodzi ludzie coraz częściej korzystają z usług tzw. „słupów” – najczęściej drobnych pijaczków, którzy za odpowiednią „prowizję” chętnie kupują im alkohol czy papierosy.

Check Also

Fuszerka na ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc [Zdjęcia]

Liczy sobie ponad pięć kilometrów długości, ma 3 m szerokości, kosztowała ponad 1,7 mln złotych. …