niedziela , 15 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Zagraj na Muzycznej Jesieni w Grodkowie. Eliminacje 2019

Do 31 października można zgłaszać zespoły do udziału w Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych „Muzyczna Jesień” w Grodkowie. Jest to obecnie jeden z najstarszych festiwali muzycznych w Polsce, na którym debiutowali m.in. Lady Pank, Kamil Bednarek czy Ewelina Lisowska.

W przeglądzie może wziąć udział każdy, kto tworzy, gra i komponuje własną muzykę. Wystarczy tylko do 31 października wysłać trzy utwory na płycie CD bądź w formacie mp3, na adres mailowy: okirgrodkow@gmail.com lub tradycyjną pocztą na adres: Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie, ul. Kasztanowa 16, 49-200 Grodków. Również do dnia 7 listopada należy wpłacić wpisowe w wysokości 200 zł (tylko zespoły zakwalifikowane), które jest zwracane zespołowi w dniu jego przyjazdu na koncert. Szczegółowy regulamin oraz kartę wraz dokumentem RODO do wypełnienia znajdziecie na stronie www.okir.pl.

– Na festiwal zapraszamy wszystkie zespoły grające: pop, rock, blues, reggae, jazz i folk. Czekamy na zgłoszenia od kapel z całego kraju, ale i także z zagranicy, które chcą wystąpić podczas tegorocznej Muzycznej Jesieni – zachęca Paweł Garncarz, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury zakwalifikuje 20 zespołów. Podczas piątkowych i sobotnich przesłuchań konkursowych każdy z nich będzie miał pół godziny na montaż, występ i demontaż na scenie.

Przewidywana pula nagród wynosi aż 6 tysięcy złotych. Cały festiwal będzie rejestrowany. Koncerty z poprzednich edycji przeglądu można obejrzeć na stronie www.youtube.com/user/bronkos1

Muzyczna Jesień to znana i bardzo dobrze wypracowana marka w całym kraju. Zarówno wśród zespołów, które chcą zaistnieć na polskiej scenie muzycznej, jak i za sprawą gwiazd debiutujących w poprzednich latach na grodkowskim festiwalu oraz zasiadających w jury. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 50-edycja festiwalu, na którym debiutowali m.in.: Paweł Kukiz, Lady Pank, TSA, Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska oraz zespoły Elżbiety Zapendowskiej. Z kolei w jury zasiadali m.in.: śp. Czesław Niemen oraz Marek Grechuta, Janusz Kondratowicz, śp. Lech Terpiłowski, Waldemar Orłowski oraz Janusz Niekrasz.

Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień” odbędą się w dniach 22-24 listopada 2019.

Check Also

Grodków wspomina 13 grudnia 1981 [Zdjęcia]

Dziś w Grodkowie odbyły się uroczystości związane z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.