sobota , 20 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Zagraj na Muzycznej Jesieni w Grodkowie

IMG_1852

Pula nagród wynosi aż osiem tysięcy złotych.

Do 19 października można zgłaszać zespoły do udziału w Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych „Muzyczna Jesień” w Grodkowie. Jest to obecnie najstarszy festiwal muzyczny w Polsce, na którym debiutowali m.in. Kamil Bednarek czy Ewelina Lisowska.

W ubiegłorocznych eliminacjach do muzycznej jesieni wzięło udział aż 57 zespołów, z czego jury wyłoniło 21 kapel, które zagrały na żywo podczas przesłuchań konkursowych. Wówczas I miejsce na tym festiwalu egzekwo zajęły grupy Strain z Wrocławia i Sofresh z Kępna. W tym roku obchodzimy 45-lecie Muzycznej Jesieni. Organizatorzy imprezy zachęcają artystów do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji festiwalu.

W przeglądzie może wziąć udział każdy, kto tworzy, gra i komponuje własną muzykę. Wystarczy tylko do 19 października wysłać zgłoszenie na adres mailowy: okirgrodkow@gmail.com lub tradycyjną pocztą na adres: Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie, ul. Kasztanowa 16, 49-200 Grodków. Również należy wpłacić wpisowe w wysokości 100 zł, które jest zwracane zespołowi w dniu jego przyjazdu na koncert. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.okir.pl, w zakładce „Muzyczna Jesień”.

– Na festiwal zapraszamy wszystkie zespoły grające: pop, rock, blues, reggae, jazz i folk. Czekamy na zgłoszenia od kapel z całego kraju, ale i także z zagranicy, które chcą wystąpić podczas tegorocznej Muzycznej Jesieni – zachęca Monika Jagusz, instruktor ds. muzycznych w grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury zakwalifikuje 20 zespołów. Podczas piątkowych i sobotnich przesłuchań konkursowych każdy z nich będzie miał pół godziny na montaż, występ i demontaż na scenie. Formacje muzyczne, które przejdą jeden z trzech etapów festiwalu będą miały zapewniony nocleg.

Pula nagród wynosi aż 8 tysięcy złotych. Cały festiwal będzie rejestrowany, a następnie materiał zostanie wydany na płytach DVD. Koncerty z poprzednich edycji przeglądu można obejrzeć na stronie www.youtube.com/user/bronkos1

Muzyczna Jesień to znana i bardzo dobrze wypracowana marka w całym kraju. Zarówno wśród zespołów, które chcą zaistnieć na polskiej scenie muzycznej, jak i za sprawą gwiazd debiutujących w poprzednich latach na grodkowskim festiwalu oraz zasiadających w jury. Pierwszy festiwal odbył się w 1970 roku, a debiutowali na nim m.in.: Paweł Kukiz, Lady Pank, TSA, Kamil Bednarek, Ewelina Lisowska oraz zespoły Elżbiety Zapendowskiej. Z kolei w jury zasiadali m.in.: śp. Czesław Niemen oraz Marek Grechuta, Janusz Kondratowicz, śp. Lech Terpiłowski, Waldemar Orłowski oraz Janusz Niekrasz.

Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień” odbędą się w dniach 20-22 listopada.

Check Also

15. Zlot Master Truck [Zdjęcia]

800 tuningowanych pojazdów, 150 tysięcy widzów, 100 firm z różnych branży – trwa kolejna edycja …