środa , 17 Październik 2018
Z ostatniej chwili

Załatają dziury na gminnych drogach

Miasto analizuje oferty i wkrótce wybierze wykonawcę, który do 30 maja wykona remonty cząstkowe dróg gminnych zarówno w mieście, jak i w sołectwach gminy Grodków.

Zamawiający na wykonanie dwóch zadań przeznaczył łącznie, 130 tys. zł brutto, ale już wiadomo, że tych środków nie wystarczy na zrealizowanie robót drogowych. Złożone oferty przez dwie firmy z Grodkowa i Brzegu znacząco przewyższają budżet samorządu. Brzeskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych zaproponowało kwoty – 179 949, 00 zł i 22 730, 00 zł. Z kolei grodkowska firma podejmie się tej inwestycji, ale tylko w jednej części i jak otrzyma 205 656, 00 zł. Teraz magistrat będzie musiał poszukać dodatkowych pieniędzy.

W pierwszym zadaniu wykonawca będzie na gminnych drogach wycinał uszkodzone miejsca i wbudowywał w nie mieszankę mineralno-asfaltową. Również zakres prac obejmuje wykonanie cienkiej warstwy bitumicznej o grubości 4 cm na gorąco w ciągu drogi gminnej o powierzchni 380 m², która łączy się z ulicą Wrocławską (znajdująca się przy budynku nr 35-41 w Grodkowie).

Check Also

Na pomoc poszkodowanym. Koncert charytatywny w Paczkowie

Przy współpracy Spółdzielni Socjalnej Parasol z siedzibą w Jędrzychowie i ludzi o wielkich sercach powstała …