środa , 21 Marzec 2018
Breaking News

Zdewastowali kabel optyczny. Grodków był odcięty od internetu

orange_internet2016

Wielka awaria w sieci Orange była spowodowana działaniem wandali.

W poniedziałek 11 stycznia mieszkańcy powiatu namysłowskiego i brzeskiego byli pozbawieni łączności telefonicznej i internetowej.

To najpoważniejsza awaria, jaka w tym roku na Opolszczyźnie dotknęła tego operatora. Zamilkły komórki, wysiadł internet, tysiące ludzi zostało pozbawionych dostępu do sieci. Nie pracowały banki, bankomaty nie wypłacały pieniędzy, a w sklepach nie można było płacić kartami za zakupy. Wszystko przez jeden kabel.

– W miejscowości Żłobin doszło do dewastacji kabla optycznego. W wyniku jego uszkodzeń w powiecie brzeskim oraz namysłowskim mieszkańcy nie mogli korzystać z usług naszej firmy. Obecnie policja prowadzi dochodzenie mające na celu ustalenie sprawcy przecięcia kabla – informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Awaria wystąpiła o godzinie 12:53, a dopiero około godz. 21:00 technikom udało się naprawić usterki. Za przerwę w dostawie łączności klienci mogą teraz domagać się naliczenia bonifikaty i odszkodowania, aby to zrobić należy zadzwonić pod numer telefonu 801 505 505.

Check Also

Dodatkowe środki dla policji

Możesz zostać jednym z nas – wstąp do Policji

Policjant – to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowanie. To …