poniedziałek , 18 Listopad 2019
Z ostatniej chwili

Zebrali ponad 1500 kg karmy

misiek50

Około 500 osób wzięło udział w trzeciej edycji pikniku charytatywnego zorganizowanego przez Grodkowskie Stowarzyszenie Pomocy dla zwierząt „Misiek”.

W ubiegłą niedzielę 3 lipca po raz kolejny na grodkowskim Rynku spotkali się miłośnicy zwierząt, którzy wraz ze swoimi pupilami przemaszerowali do parku przy ulicy Kasztanowej, tam czekały na nich kolejne atrakcje.

Wchodząc na teren imprezy, każdy, kto przyniósł dary dla podopiecznych fundacji otrzymał okazjonalną pieczątkę, uprawniającą do skorzystania z ofert wystawców, naszych sponsorów. Również nie zabrakło licytacji atrakcyjnych nagród.

– Do wygrania były m.in. bony na usługi u naszych partnerów oraz koszulki. Grodkowianie chętnie próbowali także lokalnych smakołyków i wyrobów kulinarnych – wylicza Natalia Walczak, współorganizator imprezy. – Natomiast gwiazdami tego pikniku były przede wszystkim zwierzęta, bo to dla nich w tym miejscu się zgromadziliśmy. Dzięki takim akcjom możemy pomóc bezdomnym czworonogom w przetrwaniu dla nich tego ciężkiego okresu. Efekt zbiórki żywności jest imponujący, ale należy zaznaczyć, że to kropla w morzu potrzeb. Dlatego będziemy kontynuować nasze działania i już zapraszamy do udziału w kolejnym pikniku, który chcemy zorganizować jesienią tego roku.

Imprezę charytatywną, co roku organizuje czwórka mieszkańców Grodkowa (Tomasz Zeman, Natalia Walczak, Paweł Birecki i Jolanta Seremet), którzy założyli i prowadzą komitet społeczny o nazwie „Nasze Zwierzaki”. Oprócz zbiórki pokarmów i przedmiotów komitet stale poszukuje nowych domów dla czworonogów. Aktualne informacje o podopiecznych stowarzyszenia można znaleźć na stronie internetowej – www.gspz-misiek.pl

Check Also

Startuje jubileuszowa edycja Muzycznej Jesieni w Grodkowie

W tym roku świętujemy 50-lecie festiwalu Muzyczna Jesień – Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne, który rozpocznie się …