poniedziałek , 16 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Zginęła jedna osoba, cztery zostały ranne

wypadek

Dwa wypadki na autostradzie A4 w pobliżu Grodkowa.

Do pierwszego wypadku doszło o godz. 10: 45 w sobotę. Na 206 kilometrze autostrady A4 zderzyły się cztery samochody.

– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż 27-letni kierujący bmw zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadąca z przeciwka kią. Na tył kii najechał ford focus, a bmw zostało zaczepione przez auto ciężarowe – informuje podinsp. Jarosław Dryszcz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Na miejscu zginął kierowca bmw, a trzy osoby zostały ranne. Przez kilka godzin autostrada była zablokowana, a na pasie w kierunku Katowic utworzył się gigantyczny korek. Stać w korku musieli także kierowcy, którzy chcieli dojechać do Brzegu, Oławy i Grodkowa. Na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 403 i 401 ruchem kierowała policja. Przejazd autostradą między węzłami Opole Zachodnie i Brzeg w obu kierunkach udrożniono o godz. 15:25.

Chwilę później miał miejsce kolejny wypadek, do którego doszło około godz. 16: 50. Na 203 kilometrze autostrady, na pasie w kierunku Katowic zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba została poszkodowana. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy straży pożarnej z Grodkowa.


Check Also

Grodków wspomina 13 grudnia 1981 [Zdjęcia]

Dziś w Grodkowie odbyły się uroczystości związane z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.