środa , 17 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Zgłoś się do gry miejskiej

gra+dworyec2015

Do 27 maja będą przyjmowane zgłoszenia do udziału w II edycji Grodkowskiej Gry Miejskiej. Impreza odbędzie się już 4 czerwca br.

Wzorem Brzegu czy Opola w naszym mieście zostanie po raz drugi zorganizowana gra miejska. Taka forma spędzania aktywnie wolnego czasu cieszy się coraz większą popularnością.

Grę miejską organizują wspólnie Burmistrz Grodkowa, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie, Związek Harcerstwa Polskiego – 14 DH Zadyma przy Gimnazjum Publicznym Nr 2 w Grodkowie. Jej zasady są proste. Wielką planszą do gry jest teren miasta, na którym zostanie wyznaczonych kilkanaście punktów. Poszczególne grupy przemieszczają się w różnych miejscach, gdzie rozwiązują zadania i zbierają punkty. Dotarcie do wyznaczonych przystanków ma ułatwić specjalna mapa.

Każdy zespół otrzyma kartę gry, na której będą zapisywane punkty za wykonanie zadania. Maksymalnie w każdym punkcie będzie można otrzymać aż dziesięć punktów. Wygrywa ten zespół, który zdobędzie ich jak najwięcej – informuje Alicja Biesaga, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie.

W zawodach maksymalnie może wziąć udział 21 zespołów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 27 maja, które należy wysyłać pod adres e-mail: grodkowska.gra.miejska@gmail.com W zgłoszeniu trzeba podać nazwę zespołu oraz jego skład, z wyszczególnieniem imion i nazwisk, a także roku urodzenia każdego uczestnika.

Każdy zespół musi liczyć 4 osoby. Uczestnikami gry mogą być osoby urodzone w 2003 r. i starsze (urodzone przed 2003 rokiem). Osoby niepełnoletnie uczestniczące w grze muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub ich prawnych opiekunów na udział w grze. W każdej grupie musi być, co najmniej jedna osoba pełnoletnia – zaznacza Alicja Biesaga.

Szczegółowy regulamin imprezy można znaleźć na stronach internetowych organizatorów tego wydarzenia. Turniej będzie rozgrywany w sobotę 4 czerwca, w godz. 09.00-15.30. Podsumowanie gry odbędzie się przed domem kultury. Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody, a także posiłek.

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …