sobota , 20 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Złoto Olimpu Grodków na Świdnica Cup

Podopieczni Romana Smolińskiego wywalczyli złoty medal na międzynarodowym festiwalu piłki ręcznej „Świdnica Cup”.

W dolnośląskiej Świdnicy po raz kolejny rozegrano międzynarodowy festiwal piłki ręcznej w kilku kategoriach wiekowych. Również nie mogło na nim zabraknąć reprezentantów UKS-u Olimpu Grodków, którzy występowali na dwóch halach sportowych. Na świdnickich parkietach wystąpiło aż 12 drużyn juniorów młodszych z Polski, Niemiec i Republiki Czeskiej. Wśród nich zobaczyliśmy przedstawicieli klubów: ŚKPR Świdnica, MKS Kalisz, NSV Gelb-Weiss Goerlitz (Niemcy), KWJM Łódź II, TS Siemiatycze, WKS Śląsk Wrocław, KWJM Śląsk, UKS Spartakus Zielona Góra, KS SPR Chrobry Głogów, HC TJ Náchod (Republika Czeska), KWJM Łódź I, MKS Zagłębie Lubin, EUCO – UKS Dziewiątka Legnica, UKS 3 Nowa Sól, UKS Olimp Grodków i MKS Wieluń. Zawody rozgrywano w systemie każdy z każdym, 2×20 minut. Zespoły rywalizowały pomiędzy sobą w dwóch grupach, w których znalazło się po sześć ekip. Olimp reprezentowało 11 zawodników z rocznika 1999-2000. W składzie grodkowskiej reprezentacji, którą poprowadzili trenerzy Roman Smoliński i Aleksandra Rusin znaleźli się: Dawid Balcerek, Dawid Mierzwiński, Miłosz Stępień, Jakub Borkowski, Błażej Grzanka, Krzysztof Galus, Oskar Paliczuk, Kamil Pawlus, Michał Żak, Marcin Urban i Błażej Rozum. Każdy z nich na tym turnieju zdobył bramkę, a ich olimpijczycy tracili najmniej.

– Pojechaliśmy na zawody w okrojonym składzie, który dał z siebie wszystko. Na ten prestiżowy turniej przygotowywaliśmy się już od 12 sierpnia. Na swoich obiektach trenowaliśmy nawet dwa razy dziennie i efekty tego przygotowania właśnie już widać. Naszym założeniem była mocna gra w obronie, co konsekwentnie realizowaliśmy na świdnickich parkietach. Dzięki temu udało się wygrać tegoroczny turniej „Świdnica Cup” – relacjonuje Roman Smoliński, trener juniorów młodszych w UKS-ie Olimp Grodków.

Grodkowianie odnieśli komplet zwycięstw pokonując ekipy z Śląska, Zielonej Góry, Czech, Legnicy, Głogowa, Nowej Soli i Kalisza. Najmniej bramek stracili w meczu z Kaliszem, a najwięcej zyskali w spotkaniu z Legnicą. Także przyznano nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju. Wśród nich znaleźli się Dawid Balcerek – najlepszy bramkarz oraz Dawid Mierzwiński – najlepszy zawodnik. Należy zaznaczyć, że nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie pomoc klubu, rodziców, a także sponsorów, w tym lokalnych firm An-Mar i Kasmil oraz pana Wojciecha Starucha. Ich pomoc przyczyniła się do tego, że młodzi szczypiorniści mogli pojechać na zawody i wywalczyć na nich złoto.

Oprócz pucharów i medali, juniorzy młodsi otrzymali jeszcze koszulki, worki na buty i bidony z logiem przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które odbędą się w Polsce.

Wyniki:

UKS Olimp Grodków – KWJM Śląsk 20-13

UKS Olimp Grodków – Zielona Góra 21-11

UKS Olimp Grodków – HC TJ Náchod 20-7

UKS Olimp Grodków – UKS 9 Legnica 25-21

UKS Olimp Grodków – Choroby Głogów 19-13

UKS Olimp Grodków – UKS Nowa Sól 20-10
UKS Olimp Grodków – MKS Kalisz 24-6

Fot. Olimp Grodków/Świdnica Cup

Check Also

15. Zlot Master Truck [Zdjęcia]

800 tuningowanych pojazdów, 150 tysięcy widzów, 100 firm z różnych branży – trwa kolejna edycja …