środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Znamy gwiazdy Dni Grodkowa 2018

 

Fot. Damian Kapinos

Tegoroczne Dni Grodkowa zostaną zorganizowane w dniach 9-10 czerwca. Główne imprezy odbędą się w parku przy grodkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. W pierwszym dniu obchodów święta miasta zagrają Czerwone Gitary. W niedzielę na dużej scenie wystąpi Urszula.

– Znamy już gwiazdy, które przyjadą do Grodkowa. Teraz pracujemy nad dostosowaniem naszych obiektów do wymagań artystów oraz przygotowujemy szczegółowy program wszystkich atrakcji, jakie będą czekać na mieszkańców – informuje Paweł Garncarz, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

Tradycyjnie, jak co roku nie zabraknie imprez towarzyszących, w tym wystawy fotograficznej laureatów konkursu, którzy zgłoszą swoje prace przedstawiające w najlepszym kadrze nasze miasto.

Ten rok jest szczególny, bowiem obchodzimy 750-lecie Grodkowa. Z tej okazji zaplanowano sporo ciekawych historycznych, kulturalnych i sportowych wydarzeń na cały rok.

Czerwone Gitary – grupa bigbitowa, która powstała w 1965 roku i do tej pory koncertuje w różnych zakątkach świata. Zespół gra w składzie: Jerzy Skrzypczyk, Mieczysław Wądołowski, Arkadiusz Wiśniewski i Dariusz Olszewski. Z pierwszego, oryginalnego składu występuje w nim nadal perkusista Jerzy Skrzypczyk. Ostatnie krążki zespołu zostały wydane w 2015 roku i w tym samym czasie artyści świętowali 50-lecie działalności scenicznej. Muzycy zasłynęli w Polsce dzięki takim hitom, jak: „Kwiaty we włosach”, „Matura” i „Nikt na świecie nie wie”.

Urszula – wokalistka rockowa i autorka tekstów pochodząca z Lublina. Sławę jej przyniosła współpraca z legendarnym zespołem Budka Suflera. Wydała sporo krążków, trzy z nich pokryły się platyną, a kolejne złotem. Fani rozpoznają artystkę z takich hitów, jak: „Konik na biegunach”, „Dmuchawce – latawce – wiatr”, „Dziś już wiem”, „Anioł wie”, „Niebo dla Ciebie” i „Rysa na szkle”.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.