środa , 24 Kwiecień 2019
Z ostatniej chwili

Znamy projekt koncepcyjny grodkowskiego basenu [Zdjęcia]

Basen pływacki, basen rekreacyjny, 2 jacuzzi i strefa saun – to tylko niektóre elementy, które przewidziane są w projekcie grodkowskiego basenu.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Grodkowie, która odbyła się 13 czerwca, przedstawiono projekty budowy krytej pływalni przy ulicy Sportowej. Dokumentację opracowała Pracownia Architektury JAMS z Opola.

Projekt zawiera m.in. budowę basenu o powierzchni 312,5 m² i wymiarach 25×12,5 m oraz budowę basenu rekreacyjnego o powierzchni 85 m² i wymiarach 6,80×12,5 m. Pierwsza niecka ma mieć głębokość do 2 m, w części rekreacyjnej głębokość wyniesie od 0,3 do 1,1 m. Znalazło się także miejsce na jacuzzi, sauny i lokale gastronomiczne. Również przedstawiono trzy warianty zagospodarowania terenu wokół budynków. Zaplanowano miejsca na rabaty kwiatowe i parking rowerowy. Dla kierowców aut osobowych przewidziano od 30 do 45 miejsc postojowych, w tym do pięciu miejsc dla osób niepełnosprawnych. Po wykonaniu tych prac pozostanie teren do wykorzystania o powierzchni około 4070-4590 m².

Inwestycja ma pochłonąć 11,2 mln złotych netto. Koszty utrzymania tylko obiektu basenowego z niecką o długości 25 metrów mają wynieść 23 800,00 zł netto miesięcznie, co rocznie daje nam kwotę ponad 285 tys. zł. Natomiast przedstawiony radnym kosztorys nie obejmuje środków, jakie trzeba przeznaczyć na zatrudnienie personelu do 12 osób (konserwator, recepcjoniści, ratownicy i osoby sprzątające).

Teraz decyzja należy do radnych, w jakim zakresie będzie realizowane to zadanie. Decyzję w tej sprawie poznamy za kilka tygodni.

 

Check Also

XVII JARMARK WIELKANOCNY