czwartek , 5 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Znów się nie udało. Olimp gorszy od MKS-u Kalisz

SONY DSC

Gospodarze zagrali w komplecie i to najlepsza wiadomość po meczu z MKS-em Kalisz.

Zakończył się on, bowiem dziesiąta porażką Olimpu w sezonie 1 ligi piłkarzy ręcznych.
Wynik starcia z solidnym MKS-em Kalisz „otworzył”, co prawda Bogumił Baran, ale prowadzenie Olimpu utrzymywało się tylko przez minutę. Po chwili niedokładne rzuty Łukasza Gradowskiego oraz Dawida Mierzwińskiego wykorzystali przyjezdni i prowadzili 3-1.

W kontrach straty błyskawicznie odrobili Jarosław Dziurgot i Michał Piech, ale w kolejnych akcjach Olimp nie zdołał zdobyć prowadzenia, choć utrzymywał się przy piłce i ponawiał swoje ataki. Rzut Mierzwińskiego zatrzymał Filip Jarosz, a na ławkę kar powędrował Łukasz Gradowski, a Michał Czerwiński wykorzystał rzut karny.
Od tego momentu MKS odskakiwał, ale co chwila jego przewaga topniała. Błędy przeciwnika wykorzystywał zwłaszcza Paweł Chmiel, który tylko w pierwszej części spotkania zanotował pięć bramek, po przechwytach swoich i kolegów z drużyny. W ostatnich minutach gry za sprawą Piecha i Pawła Prokopa grodkowianie zapewnili sobie tylko dwa „oczka” straty, co sprawiało, że końcowy wynik był sprawą otwartą.

Kaliszanie już na początku drugiej połowy pokazali jednak, że są niezwykle waleczni. Gracze byłego reprezentanta Polski Bartłomieja Jaszki, wywierali na miejscowych presję, zmuszali do błędów i szybko kontrowali. W efekcie wypracowali sobie solidną pięciobramkową zaliczkę (18-23). Przy stanie 21-27 grodkowianie wzmocnili obronę, przewaga przyjezdnych zmalała po serii trzech bramek z rzędu Łukasza Ogorzelca i Piecha. Olimp doszedł na trzy bramki, ale pomylił się Ogorzelec i za chwilę przewaga gości znów wzrosła.

UKS OLIMP GRODKÓW – MKS Kalisz 27:32 (15:17)

Olimp: Maksymilian Madaliński, Bogumił Baran – 3, Jarosław Dziurgot – 2, Maciej Stańko – 1, Paweł Chmiel – 7, Dawid Mierzwiński – 1, Łukasz Gradowski, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec – 2, Michał Piech – 5, Mateusz Zembrzycki – 1, Rafał Świerczyński, Kacper Turyniewicz, Paweł Prokop – 4, Patryk Koszyk, Miłosz Stępień – 1. Trener – Michał Piech.
Kary: 10 minut
Karne: 4/4

MKS: Filip Jarosz, Arkadiusz Galewski – 5, Artur Bożek – 4, Łukasz Kobusiński, Maciej Adamczyk, Michał Drej – 4, Krzysztof Misiejuk – 6, Michał Marciniak, Grzegorz Gomółka – 1, Bartłomiej Jaszka, Kamil Mosiołek – 5, Michał Czerwiński – 2, Michał Bałwas – 4, Kamil Adamski – 1. Trener – Bartłomiej Jaszka.
Kary: 6 minut
Karne: 3/3

Sędziowie: Wojciech Bloch – Orzech, Michał Solecki – Bytom
Widzów: 250

Pozostałe wyniki 11. serii spotkań:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Olimpia Medex Piekary Śląskie 28:29 (13:12)

SPR PWSZ Tarnów – LKPR Moto-Jelcz Oława 29:34 (14:19)

ASPR Zawadzkie – KSSPR Końskie 27:28 (16:18)

SRS Czuwaj Przemyśl – Siódemka Miedź Legnica 32:25 (13:7)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – MTS Chrzanów 31:22 (14:12)

VIVE II Tauron Kielce – AZS AWF Biała Podlaska 27:25 (12:17)

Check Also

38. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce [Zapowiedź]